Aktualności 2016/2017

Szanowni Państwo, jeżeli chcecie zapewnić dobre wykształcenie swoim dzieciom, zapiszcie je do Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Przedszkolnymi Stowarzyszenia Rozwoju i Odnowy Wsi w Domaszkowicach.

Pierwszy Dzień Wiosny

DSC01613

W dniu 21 marca 2017 r. przywitaliśmy w naszej szkole Pierwszy Dzień Wiosny. Czytaj dalej…

Teatrzyk „Czerwony Kapturek”

CIMG5733

Dnia 17 marca 2017 r. do naszej szkoły zawitał teatrzyk kukiełkowy. Czytaj dalej…

Lekcja muzealna

plakat 3

W dniu 1 marca 2017 r. uczniowie klas II – VI wyjechali na lekcję do Muzeum Powiatowego w Nysie. Czytaj dalej…

Ferie zimowe 2017 r.

CIMG5724

 

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Domaszkowicach spędzili pierwszy tydzień zimowego wypoczynku uczestnicząc w projekcie „Ferie zacząć czas –ruszamy po zdrowie!”. Czytaj dalej…

Dyskoteka walentynkowo-karnawałowa.

014

W dniu 10 lutego 2017 r. w naszej szkole odbyła się dyskoteka walentynkowo-karnawałowa. Czytaj dalej….

Dzień Otwartych Drzwi

DSC01422

Dnia 9 lutego 2017 r. od godziny 16.00 do 17.30. odbył się w naszej szkole Dzień Otwartych Drzwi. Czytaj dalej…

Czad – cichy zabójca

DSC01417

W dniu 9 lutego 2017 r.  odbyła się pogadanka dla wszystkich uczniów naszej szkoły na temat niebezpieczeństwa zatrucia się czadem. Czytaj dalej…

Zajęcia pozaszkolne i pozalekcyjne „ Zajęcia pozaszkolne szansą na dobrą formę: Kapitał jest we mnie”

Od 01 lutego 2017 r.  rusza kolejna edycja pozaszkolnych i pozalekcyjnych zajęć skierowanych do dzieci i młodzieży w wieku szkolnym z sołectw Domaszkowice i Kubice. Środki finansowe w całości Stowarzyszenie pozyskało ze budżetu Gminy Nysa w ramach złożonej oferty zadania z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym z uwzględnieniem profilaktyki uzależnień na 2017 rok. W ramach projektu uczestnicy mają zaplanowane zajęcia sportowe, zajęcia plastyczne oraz zajęcia z profilaktyki. W sołectwie Domaszkowice odbywają się zajęcia sportowe – od poniedziałku do środy w godzinach od 15:00 do 17:00. Natomiast sołectwo Kubice zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia sportowe i plastyczne od wtorku do czwartku w godzinach od 14:30 do 16:30. Projekt zakończy się 30 listopad 2017 rok.

Zapraszamy wszystkie chętne dzieci do udziału w zajęciach.

opracowała Pani Agnieszka Biernat

 

Teatrzyk kukiełkowy „O rybaku i złotej rybce”

CIMG5707

Firma fotograficzna, która przyjechała do naszej szkoły, aby zrobić zdjęcia dzieciom naszej placówki zorganizowała przedstawienie teatrzyku kukiełkowego. Czytaj dalej…

Dzień Babci i Dziadka

DSC01386

W dniu 20 stycznia 2017 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Czytaj dalej…

Jasełka i spotkane wigilijne w naszej szkole

dsc01268

W dniu 22 grudnia 2016 r. w naszej szkole odbyły się jasełka i spotkanie wigilijne. Czytaj dalej…

Kiermasz Bożonarodzeniowy

W dniu 18 grudnia 2016 r. odbył się w naszej szkole kiermasz bożonarodzeniowy, na który zaprosiliśmy wszystkich mieszkańców naszej wsi. Można było na nim kupić ozdoby świąteczne i pyszne domowe ciasta. Częstowaliśmy przybyłych na kiermasz barszczem z uszkami i pirogami z kapustą i grzybami. Pieniądze ze sprzedaży zostały przeznaczone na potrzeby szkoły. Wszystkim osobom biorącym udział w wydarzeniu serdecznie dziękujemy.

opracowała Pani Sylwia Listowska

Mikołajki

cimg5603

6 grudnia 2016 r. naszą szkołę odwiedził święty Mikołaj. Czytaj dalej…

Święto św. Andrzeja – Andrzejki

cimg5538

W środę 30 listopada 2016 r.  Samorząd Uczniowski zorganizował święto św. Andrzeja dla całej społeczności uczniowskiej. Czytaj dalej…

Projekt „Moja mała i duża Ojczyzna”

cimg5521

W okresie od 23 listopada 2016 roku do 15 grudnia 2016 roku Stowarzyszenie wraz z nasza szkołą realizuje projekt z zakresu upowszechniania i kultywowania postaw patriotycznych pod nazwą „Moja mała i duża Ojczyzna”. Czytaj dalej…

„Marcinki”

cimg5377

Stowarzyszenie i nasza szkoła jak co roku wzięła udział w obchodach Dnia Świętego Marcina, które odbyły się 11 listopada 2016 r. Czytaj dalej…